Úterý
5
listopadu
Neděle
10
listopadu

Umění zemřít

Bhagat
Naše společnost přišla o přirozený postoj ke smrti. Proměnila smrt v tabu a odkládá smrt. Výsledkem je, že potlačené strachy z umírání a ze smrti zastiňují naše životy. Způsobuje to, že se ženeme za jistotami, které neexistují, anebo za iluzemi, které nám nepomáhají. Mnoho lidí popírá skutečnost smrti tak dlouho, jak je to nejvíce možné, zatímco si na smrt promítají své největší strachy.

Na této skupině pracujeme s emocionálními fázemi, které prožíváme pokud se dozvíme, že máme smrtelnou nemoc anebo pokud někdo z našich blízkých umírá. Tyto fáze byly objevovány a popsány do hloubky Elisabeth Kübler Rossovou, švýcarskou lékařkou a průkopnicí v práci s umírajícími. Přivádíme všechny tyto skryté a potlačené emoce na povrch a vytváříme prostor hlubokého přijetí a pak přejdeme do meditace, do ticha a vědomí.

Elisabeth Kübler Rossová objevila, že se lidé, v prožitcích blízké smrti, dívají na svůj život ještě jednou, na všechny zkušenosti, situace s lidmi – to vše se promění v pochopení, lásku a klid. Podobně i Osho, když byl ještě dítě, vždy vyhledával možnost být u umírajících. On totiž cítil, že se v té chvíli otevírá brána do jiné reality. Osho zdůrazňoval, že smrt není katastrofou, ale vrcholem života. Smrt je chvíle, která nám pomáhá poznat naši skutečnou přirozenost, vědomí.

Když se vyhýbáme realitě smrti, pak se oddělujeme od hloubky lásky a života. Mnoho lidí upadne do šoku, když jsou konfrontováni se smrtí a pak nejsou schopni cítit lásku a být se svými přáteli. Na této skupině se budete učit, jak rozpoznat reakce na smrt a jak k nim přistupovat. Pokud projdeme všechny tyto vrstvy, tak přijde silná jasnost, hluboká láska a úcta k životu, vděčnost k možnosti žít a milovat a stát se vědomým. Zde se umění zemřít stává uměním žít.

Vybrané akce:

28. – 30.8.2020, 3 dny
Otevírání se tvořivosti
Meditační centrum Osho ShangriLa
16.7.2020, 3 hodiny, 18:00 – 21:00
Alchymie intimity muže a ženy v síle
Centrum zdraví Natura
17. – 19.7.2020, 2 dny
Letní Žena a divadlo
Vila Sklenářka
18.7.2020, 9 hodin, 9:30 – 18:00
Zeptej se svého těla
A centrum – Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím, o. p.
22. – 26.7.2020, 5 dnů
Probuzené Mužství. Modul 2: Objev volání své duše
Skalka 22 - centrum osobního rozvoje, Skalka u Doks
25.7. – 1.8.2020, 8 dnů
Letní pobyt s jógou pro děti
Oáza Srdce, Vršov 19, Horní Bradlo 539 53
Cena: 7400 Kč
Lektor: Bhagat
Místo konání:
Meditační centrum Osho ShangriLa
ShangriLa je centrum pro vzdělávání, růst a rozvoj člověka. Naše centrum se nachází 100 km západně od Prahy, přiblížně na půl cesty mezi Plzní a Karlovými Vary, blíže mezi Žluticemi a Toužimí.
Lažany 49, 364 52 Žlutice
Pořadatel:

Kontakt: ShangriLa
Tel.: 353 395 310
Osho  meditace