Pátek
5
května
Pondělí
8
května

SEBEUVĚDOMĚNÍ. Čeho se musíme zbavit, abychom mohli být v životě šťastní.

Marcela Pešková a Ing. Luděk Pešek
Konstelace a rituály s manžely Peškovými.

Taky se ještě někdy přistihnete při myšlence, že kdybyste měli něco, co nemáte, byli byste šťastnější? Jsou ale věci, které chceme opravdu tím, co ke štěstí potřebujeme?

Prvním krokem na cestě ke štěstí je schopnost zpochybnit naučené vzorce myšlení a chování a připustit nový úhel pohledu. Na sebe, své vztahy, svět.

Získat zdravý odstup od prožívání svých emocí (především negativních - bolesti, vzteku atd.), opustit jistotu starých mechanismů jednání se sebou i s ostatními a odvážit se prozkoumávat nové přístupy k tvoření každodenní reality, je dalším krokem.

Jednou z cest, po které se na tomto semináři vydáme, jsou rodinné konstelace a rituály (práce se symboly), které nabízejí pomocnou ruku v procesu léčení vnitřních zranění. Tak prohloubíte spojení se svými rodovými kořeny a získáte přístup ke své vlastní esenci - moudrosti Srdce. Začnete "svobodněji dýchat".

Inspirací nám v tomto procesu může být myšlenka známého psychologa Scotta Pecca (autor knihy Nevyšlapanou cestou), podle kterého je cesta ke zralosti člověka rozdělena do 4 fází.

První fázi nazývá chaos. Ve druhé fázi přijmeme pravidla a žijeme je. Třetí fáze je obdobím vzdoru a chaosu. Obdobím, kdy potřebujeme zpochybnit naučené a převzaté (fáze 2), tzv. "zdivočet", a najít své vlastní odpovědi na otázky Života. Jde o vidění života v hlubších souvislostech. Lidé čtvrté fáze se pak podobají lidem z fáze 2. Rozdíl je ale ve svobodě, kterou mají, když se pravidly řídí.

Více informací na www.centrum-nesmen.cz

Vybrané akce:

28.1.2021, 1 hodina, 14:00 – 15:00
Sdílení s Arnoštkou a program na přání - online
A centrum o.s.
5. – 7.3.2021, 2 dny
Vnitřní žena a vnitřní muž, zážitkový seminář
Liberec, Josefinino údolí 103/13
24.7. – 14.8.2021, 21 dnů
Osho Mystická růže s Amar a Sanandou
Osho ShangriLa
6. – 14.2.2021, 9 dnů
Základní kurz Shiatsu
Dojo sei aikido Praha 2
Cena: 4200 Kč při zaplacení do 20.4.2017, později 4500 Kč
Lektor: Marcela Pešková a Ing. Luděk Pešek
Pořadatel:
Hledáte klidné, otevřené a přátelské místo pro sebepoznávání a vnitřní práci? Toužíte prožít pár dní společně s podobně smýšlejícími přáteli? Přijeďte do krásné přírody v Nesměni u Českých Budějovic na kurzy s našimi i zahraničními lektory.

Kontakt: Ludmila Chrášťanská