Pátek
9
června

Úplňková ceremonie

Xolotl Martinez (Mexiko)
9. – 10. června 2017

Večerem nás provede aztécký šaman Xolotl

Úplňkové noční setkání pod hvězdami. Na nečekaně ukrytém místě uprostřed města, v obklopení řeky a posvátného ohně.

Je to energie Luny, která nám vždy dává schopnost zvýšit emocionální úroveň, spojuje nás s proudem vody, s deštěm. Je spojením mezi nebem a zemí, ochranou elementů země, magických bytostí rostlin a hor. Úplněk je proto vždy důležitým momentem pro aktivaci naší mystické energie, stejně jako energie našich silových předmětů, krystalů, posvátných ptačích per, amuletů, bubnů, fléten, atd.

Podle mayského kalendáře bude tento den řízený konstalací Králíka. Je to příznivá chvíle k zahájení nových etap v našem životě, realizaci projektů, požádání o úrodu, obětování a spojení se s duchy přírody, propojit se znovu s dokonalostí a křišťálovým Bytím. Konstalace Králíka symbolizuje otevření cest a hojnosti na všech úrovních.

Sejdeme se ve večerních hodinách na Libeňském ostrově, kde se můžeme přímo spojit s mocnou energií vody. Rituál začneme společným setkáním a zapálením posvátného ohně, přípravou darů pro babičku Lunu, očištěním dýmem z kopálu, zpíváním písní, meditací v pohybu … naladěním se na krásu, jež nám uniká, když jsme pohrouženi do vlastních myšlenek a každodennosti.

Přineste si své bubny, chrastítka, silové předměty, ptačí pera, krystaly… Také květiny a ovoce jako dary pro Lunu a Matku Zemi, a jídlo ke společnému sdílení.

Xolotl Martinez (Mexiko)

Je aztécký strážce moudrosti a náčelník posvátných obřadů. Je učitelem posvátných tanců, průvodcem očistných potních rituálů Temazcalli a expertem na aztéckou kosmologii, stejně jako šamanské léčivé techniky.

Xolotl se narodil v roce 1953 na místě zvaném Xochimilco – Místo květin. Díky tomu, že byli jeho předkové oddaní své kultuře a tradici, pronikl do tajných učení a bohaté kosmovize, která sahá až k počátkům věku Pátého Slunce a spojuje jeho předky s linií dávného národa Teochichimeců. Učil se různým druhům přírodní léčby, krystaloterapii, józe, taichi a pracoval s technikami přežití ve volné přírodě.

Ve své komunitě je Xolotl známý jako člověk, který chrání a stará se o kulturní dědictví svých předků, praktikuje a vyučuje ceremoniální aztécké tradice a propojuje je s různými domorodými rituálními praktikami, které obklopují jeho život v Mexiku i mimo něj. Ve svém aktivním životě se podílí na setkávání a propojování znalostí moudrých stařešinů a zasvěcování mladé generace do starodávných tradic a kultury. Na podzim roku 2015 byl hlavním organizátorem celesvětového “10. setkání moudrých babiček a dědečků planety”, které se konalo v Mexiku ve dnech podzimní rovnodennosti.

Xolotl také poskytuje individuální léčivou terapii.

Místo setkání: Libeňský ostrov, Praha 8. V blízkosti zastávky Libeňský most. Vstup přes Loděnici Vltava a Dům dětí a mládeže – lanové centrum.

Čas: začátek setkání mezi 20 – 21hod. Konec v ranních hodinách druhého dne.

Cena 1 300 Kč.

Vybrané akce:

16.3.2019, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - s vůní jara
A centrum
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena: 1 300 Kč.
Lektor: Xolotl Martinez (Mexiko)
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409