Neděle
13
srpna

Soutoky a souznění

Antonia Nyass a Zita Pavlištová
5. – 13. srpna 2017

Letní intenzivní dílna tance, kontaktní improvizace a hlasové tvorby. Týden v podhorské krajině, s probuzenými smysly, zrychleným dechem a zářícíma očima. Setkání s lidmi, kteří vás inspirují, vzájemná podpora, společný život a společné tvoření a zároveň prostor pro každého z nás i možnost být sám, kdykoli je třeba, v nádherné přírodě Orlických hor…

Hluboké propojení s tělem a osobitý přístup k tělu, objevování nezvyklých souvislostí v pohybu a hlase, anatomické vztahy, které odhalí náš skrytý potenciál uložený v těle. Soustředěná jemné práce i intenzivní pohybová i pěvecká praxe je vhodná pro ty, kteří chtějí dále posouvat své dovednosti a škálu možností v hlasové nebo taneční tvorbě, ale i pro ty, kdo chtějí zjemnit své vnímání a najít novou kvalitu a zvětšit kapacitu.

V rámci tréninku posilujeme představivost – prostředek, který ovládá a mění pohyb i hlas. Probouzíme vnitřní hmat a zostřujeme vnímání. Chceme, aby tělo zůstávalo otevřené, přístupné, připravené k akci. Čeká nás změna motorických návyků a průzkum v systému tělesných membrán, které zprostředkují vyrovnávání těla, snímají jemné vibrace z okolí stejně tak, jako šíří vibrace a zvuk.

V závěru dne se vše spojí v jeden celek. Kouzlo společného „tvoření“, kdy vše vzniká a zaniká právě teď, spontánně, citlivě, bez námahy a bez váhání. Učíme se číst v tom, co v nás zní, zachytit to v pohybu, v tanci, v hudbě či básni. Je to hra překvapující, přitahuje a láká nás. Nasloucháme svému nitru, nasloucháme tomu, co právě ožívá v prostoru, nasloucháme si vzájemně a hledáme souhru. Obdivujeme a podporujeme se navzájem.

…a také masáže, snění příběhů, pohádky, hvězdy na nebi, koupání u Plačtivé skály, oheň a cokoli, co kdo bude chtít druhým svěřit. Nic není povinné, a protože nás nebude mnoho, vše se dá přizpůsobit tak, aby zbyl čas vzájemně si plnit přání a nechat se vést touhou duše.

Antonia Nyass (Čechy)

zpěvačka Yellow Sisters, skladatelka, autorka písní a umělecká vedoucí skupiny Řeky

Hlas a společná souhra více hlasů, vokální džemování. Růst a zanikání společné písně. Tajemství melodie a harmonie, místa v těle, kde se hlas rodí, místa rezonance, jak vést hlasem a následovat hlasem, jak cítit celek a zůstat v něm sebou, jak podpořit harmonii.

Zita Pavlištová (Čechy)

tanečnice, choreografka, učitelka taneční a kontaktní improvizace

Splynout s tělem v jeden dokonalý celek. Najít a používat živočišné reflexy. Myslet tělem a pěstovat citlivost nervové soustavy a připravit tělo na neočekávané situace. Zostřit smysly, rozvinout citlivost a vnímaní dotekem. Vytvářet a proměňovat prostor pohybem. Předávat si pohyb, doprovázet se a ovlivňovat v kontaktu.

Cena je 6.900 Kč při platbě zálohy do 5. července. Po tomto datu je cena 7.500 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 3.000 Kč. (Cena nezahrnuje stravu).

Seminář začne v sobotu večer 5.8. Konec je v neděli 13.8. po snídani do 10h.

Dílna se koná ve vesnici Přím – Orlické hory.

Léto v Orlických horách 2017

28. července – 4. srpna
INSPIRACE JE DIVOKÁ KOČKA. Příprava těla a mysli pro nespoutanou improvizaci. Pohybová, hudební a hlasová tvůrčí dílna. Souhra a džemování. Tréninky taneční a kontaktní improvizace, hudební a hlasová praxe a umění synergie.

Vybrané akce:

5. – 7.4.2019, 2 dny
Terapeutická práce s dotekem
30. – 31.5.2019, 1 den
Práce s traumatizovaným klientem - pro profesionály
Regenerační studio Dayal
22. – 24.2.2019, 2 dny
Hlasový workshop s Idou kelarovou
Centrum LORETO
23. – 24.2.2019, 2 dny
Vnitřní žena - Vnitřní muž
Toulcův Dvůr
16.3.2019, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - s vůní jara
A centrum
5. – 7.4.2019, 2 dny
MUŽSKÁ SÍLA - Masculine Power
Meditační centrum Lažánky
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena:
Lektor: Antonia Nyass a Zita Pavlištová
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409