Úterý
1
srpna

Tanec Movement Medicine

Kateřina Stejskalová
úterý 1. srpna 20:00 – 22:00

úterý 8. a 22. srpna

Movement Medicine je taneční praxe, která probouzí a sjednocuje tělo, srdce a mysl a vědomě nás propojuje s vnitřním tanečníkem – tou inteligencí, která námi pohybuje, aniž to řídíme racionální myslí, díky níž nám fungují všechny orgány, aniž na to myslíme. Movement Medicine poskytuje nástroje k tomu, abychom se mohli krok za krokem plně odevzdat této síle, a uvolnit tím jedinečný tvořivý extatický potenciál, který je v každém z nás bez ohledu na věk, fyzické schopnosti a tvary, a mohli prožít radost z vlastního tance.

Zkušenost s odevzdáním se této síle v tanci, osobitým tvořivým pohybem a sdílením svého jedinečného pohybu s ostatními můžeme přenést do svého každodenního života, začít doslova tančit s čímkoli, s čím se setkáme uvnitř i venku, a nechat Vnitřního tanečníka, aby nás prováděl situacemi, vztahy a výzvami. Čím více se mu odevzdáváme, tím víc nás vše, co zažíváme, osvobozuje, otevírá v srdci, a tak i posiluje a léčí.

Movement Medicine pracuje také se vztahem k elementům země, ohně, vody a vzduchu, z nichž jsme doslova stvořeni. Vstoupíme-li do vědomého kontaktu s elementy, začneme je intimně prožívat v sobě a vstupujeme do přímého kontaktu s nimi kolem nás. Elementy pro nás ožívají a stávají se našimi spojenci a učiteli.

Otevřené večery Movement Medicine jsou 2 hodinová setkání v taneční meditační praxi pro kohokoli, kdo se chce odevdat tanci sám i s ostatními ve svobodném, podporujícím, nekonkurenčním prostředí za doprovodu různorodé hudby z celého světa.

Kateřina Stejskalová

„S taneční medicínou se rozpomínám na to, jaké to je svobodně tančit s pohybem uvnitř sebe i venku a zůstávat přítomná v tom, co je. Tanec mně krok za krokem pomáhá plně se vtělit a prožívat sladkost, bezpečí a extázi, které se přirozeně otevírají znovunalezením domova v moudrém těle. Díky tomu je čím dál prostší být sama sebou, žít ze srdce a sdílet své dary se světem. Ve svých lekcích je mým záměrem dělit se s druhými o svou vášeň pro tanec a o lásku k Movement Medicine, jako k velice mocné praxi napomáhající k návratu zpět do těla a radostnému životu tady a teď.”

Kateřina je lektorkou Movement Medicine. Tanci se intenzivně věnuje 9 let. Prošla řadou seminářů Tance 5 rytmů a od roku 2009 je učednicí Ya‘Acova a Susannah Darling Khan, zakladatelů School of Movement Medicine v Anglii. Pracuje jako homeopatka a terapeutka. Vystudovala FF UK a prošla mnoha sebezkušenostními výcviky a semináři osobního rozvoje – mimo jiné London College of Classical Homeopathy, homeopatická praxe v Indii, 4 roky výcviku Gestalt terapie, výcvik terapie Cesta u Brandon Bays, práce s léčiteli a šamany z Latinské Ameriky. Nyní je v profesionálním výcviku Movement Medicine.

Cena 250 Kč

Vybrané akce:

5. – 7.4.2019, 2 dny
Terapeutická práce s dotekem
16.3.2019, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - s vůní jara
A centrum
5. – 7.4.2019, 2 dny
MUŽSKÁ SÍLA - Masculine Power
Meditační centrum Lažánky
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
25. – 28.4.2019, 3 dny
I. STUPEŇ Mohendžodáro - Tantra jóga pro ženy, základní kurz 25.-28.4.2019
Meditační centrum Lažánky
Cena: 250 Kč
Lektor: Kateřina Stejskalová
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409